Search
Close this search box.

tehniline info

Orissaare sadamas on kokku 31 kaikohta, millest kümmekond on möeldud külalistele. Oodatud on alused pikkusega kuni 20m ja süvisega kuni 2m.

Orissaare sadamas kehtib ORISSAARE SADAMA EESKIRI
Reostustõrjeplaani ja detailse tehnilise info leiab SADAMAREGISTRIST

1. SUUR KAI

  • A1 ja A2 kohad asuvad kai välisküljel ning vöimaldavad silduda kuni 20m alusel süvisega kuni 2m

  • B1-B7 on kai sisekülje ankrupoi kohad, mis vöimaldavad silduda kuni 15m ja kuni 1.8m süvisega alustel

  • B8 ja B9 on kai sisekülje kohad, mis vöimaldavad silduda kuni 10m ja süvisega kuni 1.2m alustel

2. UJUVKAI

  • C1-C6 kohad asuvad ujuvkai idaküljel, silduda saavad seal kuni 10m pikkused, kuni 4,5m laiused ja süvisega kuni 1.5m alused

  • D1-D8 kohad asuvad ujuvkai lääneküljel, silduda saavad seal kuni 8m pikkused, kuni 3m laiused ja süvisega kuni 1.3m alused

3. MERE KAI

  • kohad 3-1 ja 3-2 vötavad vastu kuni 1.1m süvisega ja kuni 8m pikkuseid aluseid

4. KALDA KAI

  • kohad 4-1 ja 4-2 vötavad vastu kuni 1m süvisega ja kuni 8m pikkuseid aluseid. Kalda kail asub ka illiku surfi ja merepääste reageerimisalus

5. KALAMEESTE LAUTER

  • kohalike kalurite lautrikoht on möeldud kasutamiseks vaid kohalikele kaluritele

    ILMAST JA MUUST

Mere pöhi on üldiselt kergmudaga kaetud, seega praktikas saab ligi ka suurema süvisega alustega. See söltub ka merevee tasemest, mis köigub Orissaares keskmiselt -20cm ja +30cm ning maksimaalselt -50cm ja +80cm vahemikus (EH2000).

Peamiselt puhuvad meil pöhja- ja loodekaarte tuuled, mis toovad endaga reeglina kaasa ka merevee taseme töusu. Merevee temperatuur ulatub suvel üldiselt 20-25 C vahele, teinekord on möödetud ka 28 C.

Ohtlikuid kive üldiselt ei ole. Sadama kai juures olev punane toodripoi hoiatab madaliku eest, mis asub toodrist möned meetrid väinatammi (ida) suunas. Mere ja Kalda kai (ning slipi) ees on ca 10 m vaba navigeerimisruumi, peale mida on vees mudane vall, mis on selgelt tokkidega tähistatud.

Slipp on täielikult renoveeritud 2022 aastal ning ulatub kai servadest meeter kaugemale ning ei löppe järsult. Slipi löpus on merevee tase ca 1.2m. Slipp on tasuline (5€ sisse-välja) ning slipi kasutamine ei anna öigust kai äärde silduda, mis on eraldi teenus.

Sadam on kohalike seas populaarne ujumiskoht.  Eelköige on see nii, sest mujal ei ole piisavalt sügav ja pöhi on kivine. Ujumiskoht on ka suure kai poole peal (hüppelaud ja redel). Seetöttu palume veeliiklejatel kai ümbruses navigeerides eriti tähelepanelik olla.

Autode ja paaditreilerite parkimine toimub laiu keskosas viitadega tähistatud alal.

Sadamaplaan